Beste leden,
We hebben bericht gekregen van een bezorgde netbeheerder dat onder invloed van de hoge gasprijzen verschillende WKK installaties zich mogelijks genoodzaakt zien om hun installatie af te koppelen van het net en in plaats hiervan een dieselgenerator aan te sluiten op het net.
We wensen onze leden hierbij er aan te herinneren dat elke generator die aangesloten is op het distributienet moet voldoen aan de C10/11, en dus opgenomen moet zijn op de C10/26 lijst. Bovendien moet de gehele elektrische installatie gekeurd zijn door een erkende keuringsinstantie.
Indien dit niet zo is, dan begaat de uitbater een zware overtreding en is de netbeheerder verplicht om een proces verbaal op te stellen. Vermits de netbeheerder verplicht is om energiefraude en overtredingen aan het TRDE te bestrijden, blijft de netbeheerder in gebreke wanneer ze op de hoogte is of een vermoeden heeft van misbruik of niet conformiteit en niet handelt. Op elk vermoeden van misbruik of niet conformiteit zal dan ook per direct gereageerd worden met een plaatsbezoek, gevolgd door een proces verbaal van eventuele overtredingen.
Om vervelende gevolgen en oplopende kosten te vermijden, raden we onze leden ten zeerste aan om voorafgaand aan het plaatsen van een generator contact op te nemen met de distributienetbeheerder om de geijkte procedure te kunnen volgen.
We wensen onze leden er eveneens op te wijzen dat deze bijgeplaatste generatoren moeten voldoen aan de uitstootnormen zoals opgelegd in VLAREM II.
Moesten er nog vragen zijn, aarzel niet om ons te contacteren via
Met vriendelijke groeten,
Het beleidsteam van COGEN Vlaanderen